ДСНС закликає громадян дотримуватися правил безпеки в екосистемах під час пожежонебезпечного періоду!

пожежна безпека

За прогнозами Укргідрометцентру, найближчим часом в Україні утримається тепла та посушлива погода, а у більшості областей і досі оголошено найвищий рівень пожежної небезпеки. Тож, рятувальники вкотре намагаються донести людям важливу інформацію: “пожежна небезпека” це — не лише загрозливе визначення якогось явища, а й сотні випалених вогнем гектарів української землі: лісів, степів, тощо.

 

Неконтрольована, миттєво поширена поривчастим вітром пожежа, за лічені години перекидається на населені пункти, знищує будинки громадян, завдаючи численних збитків і людям, і Державі в цілому.

 

Так, цього тижня вогнеборці рятували від масштабних лісових пожеж Харківську та Луганські області. Знову було задіяно пожежну авіацію, витрачено колосальні людські й матеріальні ресурси. Тільки на те, щоб стримати поширення вогню — локалізувати осередки пожежі, вже витрачено три дні. Сили та засоби ДСНС продовжують гасіння і сподіваються, що за цей час чийсь сірник, або бажання спалити сміття біля лісу замість компостування, не призведе до нової масштабної пожежі.

 

Тож, зважаючи на те, що пожежонебезпечний період перебуває в активній фазі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.

 

Пам’ятайте! Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

 

– відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;

– розводити багаття у лісі та лісопосадках;

– заїжджати автомобілем до лісу;

– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;

– створювати смітники та спалювати відходи;

– спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях.

 

Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».

 

Лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.