У Житомирському районі тривають заходи з профілактики і забезпечення готовності при виявленні (підозрі) хворого на COVID-19

коронавірус

В КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради  з персоналом закладу проведено опрацювання наказу МОЗ України №722 від 25.02.2020 року «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)», №762 від 02.04.2020 року «Про затвердження протоколу «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)». Впроваджено «Локальний протокол надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)» в умовах КНП «ЦРЛ». Сформовано мобільні медичні бригади для  проведення забору зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу за повідомленням закладів ПМСД. Перепрофільовано 140 ліжок цілодобового стаціонару у ліжка для надання медичної допомоги пацієнтам з підтвердженими випадками коронавірусної хвороби, введено обмежувальні заходи щодо пересування персоналу та пацієнтів у закладі, створено штаб реагування на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби. Проводиться санітарно-освітня робота серед населення, відвідувачів закладу з гігієни кашлю, профілактики зараження COVID-19.

В КНП «ЦПМСД» Житомирської районної ради опрацьовано з завідувачами амбулаторій ЗПСМ розпорядження та регіональний план по COVID-19, видано наказ по реагуванню на підозру COVID-19 за №46-адм від 21.02.2020 р., в якому є схема реагування та отримання інформації.

Заклад забезпечений засобами індивідуального захисту, деззасобами, антисептиками в недостатній кількості. Виділено кошти на придбання засобів індивідуального захисту, деззасобів, антисептиків. Торги щодо закупівлі медичних масок через систему «Prozorro» не відбуваються у зв’язку з відсутністю пропозицій на ринку. Торги щодо закупівлі матеріалів медичного призначення (рукавички та перев’язувальний матеріал) не відбулися у зв’язку з відмовою учасника торгів.

У період з 03.03.20 р. по 06.04.20 р. осіб з підозрою на коронавірус в закладі не зареєстровано. 18.03.20 р. госпіталізовано жителя с. Вереси (масив Аеропорт) з підозрою на коронавірус, який пізніше було підтверджено лабораторно. Хворий знаходиться на самоізоляції за місцем проживання під наглядом сімейного лікаря.

На території обслуговування КНП «ЦПМСД» знаходяться працівники, які прибули з Китайської Народної Республіки. 06.03.20 р. прибуло 5 осіб, 09.03.20 р. – 16 осіб. При огляді ознак гострого респіраторного захворювання не мали, температура тіла в нормі. Станом на 30.03.20 р. термін ізоляції закінчився. За весь період ізоляції в жодного з працівників підвищеної температури та ознак гострого респіраторного захворювання не виявлено.

Станом на 06.04.20 р. на обліку у медичних працівників перебуває 175 осіб, які прибули із-за кордону, на самоізоляції знаходиться 94 особи, закінчили перебування в самоізоляції 83 осіб.

02 квітня голова Житомирської райдержадміністрації Юрій Оханський провів сьоме позачергове засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС, на якому розглянуто низку актуальних та важливих питань.

Так, комісією прийнято рішення про продовження карантинних заходів у районі до 24 квітня. Також, на підставі постанови головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка від 30 березня 2020 року, яким Міністерство охорони здоров’я дозволило владі на місцях відкрити продуктові ринки під час карантину, ухвалено рішення, згідно з яким органи виконавчої влади та місцевого самоврядування можуть забезпечити роботу ринків лише за чіткого дотримання наступних умов: зареєстрований оператор ринку харчових продуктів; знаходження на ринку не більше одного відвідувача на 20 кв. м торговельної площі; забезпечення дотримання відстані між покупцями в чергах не менш ніж 1,5 метри; персонал та покупці мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту; забезпечена можливість дотримання протиепідемічних заходів; для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі повинна становити не менше ніж 3 метри.

Також органам місцевого самоврядування рекомендовано обстежити готелі, хостели тощо на підвідомчій території на предмет можливого розміщення медичного персоналу та хворих на коронавірусну хворобу в умовах можливої надзвичайної ситуації.

Було прийнятого й рішення про вжиття додаткових профілактичних заходів з метою запобігання поширенню COVID-19 в умовах надзвичайної ситуації.  При цьому окремої уваги було надано питанню нагальної необхідності обмеження богослужінь та інших релігійних зібрань. Особливо напередодні та під час Великодніх свят.

Йшлося на засіданні й про перевірку готовності закладів охорони здоров’я першої хвилі реагування до прийому хворих на COVID-19 та про посилення органами місцевого самоврядування відповідальності за порушення вимог карантинних обмежувальних заходів.

03 квітня на восьмому позачерговому засіданні районної комісії ТЕБ та НС прийнято рішення про додаткові обмежувальні заходи на період Великодніх свят та поминальних днів на території Житомирського району.

Керівникам органів місцевого самоврядування, ОТГ та місцевих релігійних організацій рекомендовано забезпечити обмеження заходів на період Великодніх свят та поминальних днів та недопущення стихійної торгівлі у районах розташування кладовищ. У зв’язку з необхідністю дотримання заходів безпеки та з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції рекомендовано закрити кладовища у районі для відвідування з 03 по 28 квітня 2020 року.

Голова райдержадміністрації наголошує на необхідності дотримання  правил обмежувальних заходів та просить з розумінням віднестися до цього рішення. «Головне наразі самосвідомість наших співгромадян та самоізоляція. Лише так ми можемо зупинити наступ підступного вірусу. Якщо ж люди порушуватимуть встановлені заборони, порушення фіксуватимуться, а на винних складатимуться відповідні протоколи та будуть накладені штрафні санкції», – зазначає Юрій Оханський.

КНП «Центральна районна лікарня» Житомирської районної ради отримала благодійну допомогу коштами та матеріалами медичного призначення для боротьби з коронавірусною інфекцією СOVID-19.
Від ПКП «Темп» надійшло грошової допомоги на 10 тис грн., від ФОП «Макаревич» – 6 тис грн., від Хижняк Марини Гариківни – 2 тис грн.

У свою чергу Станишівською громадою лікарні було передано 932 одиниці матеріалів медичного призначення на загальну суму 56300 грн, а це: 85 експрес тестів на СOVID-19, 500 захисних масок , 344 одиниці одноразового медичного одягу та ін.

Дана благодійна допомога стала можливою завдячуючи таким меценатам як Любов Цимбалюк, Віктор Загладько, Віктор Федоров, Руслан Павлюк, Максим Бугайчук, депутатам села Зарічани та небайдужим жителям громади, працівникам сільської ради.

Первинний рівень надання медичної допомоги Станишівської сільської ради (КПН «АЗПСМ» Станишівської сільської ради) забезпечено медичними засобами для боротьби з коронавірусною інфекцією СOVID-19 за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 115 тисяч гривень.

07 квітня 2 тис. шт. захисних масок для КНП «ЦРЛ» передало підприємство «Євробуд-9» (керівник – Арташес Григорян).

Робота у цьому напрямку триває.