Домашнє насильство – не слід мовчати!

Домашнє насильство – доісторична  проблема, від якої в суспільстві не може відмежуватись  ніхто. В наш час  нерідко стається так, що люди, доведені до відчаю своїми близькими, відповідають агресією на агресію. І тоді стається непоправне.

Домашнє насильство стосується  всіх без винятку, з ним стикаються незалежно від віку, рівня доходів, освіти й положення суспільстві.

Зазвичай люди, які зазнають домашнього насильства, не розуміють, що зіткнулись із ним. У суспільстві існує думка, що насильством слід вважати лише фізичні вияви агресії Спеціалісти з питань протидії домашньому насильству виділяють  наступні різновиди:

 Фізичне насильство у сім’ї визначається Законом як умисне нанесення одним членом сім’ї іншому члену сім’ї побоїв, тілесних ушкоджень, а також умисне позбавлення свободи, житла, їжі, одягу та інших нормальних умов життя,свободи дій, переміщення, позбавлення їжі , сну чи відпочинку, що може призвести постраждалу або постраждалого до смерті, викликати порушення фізичного і психічного здоров’я, нанести шкоду його честі й гідності.

Сексуальне насильство в сім’ї Закон трактує як протиправне зазіхання одного члена сім’ї на статеву недоторканність іншого члена сім’ї, а також дії сексуального характеру стосовно неповнолітнього члена сім’ї. Слід зазначити, що фахівці розуміють під діями сексуального характеру щодо неповнолітніх залучення дитини за її згодою або без такої згоди до сексуальних дій з дорослим (або людиною, яка старша дитини не менш, ніж на три роки) з метою отримання останнім сексуального задоволення або вигоди.

Економічне насильство в сім’ї – це навмисне позбавлення одним членом сім’ї іншого члена сім’ї житла, їжі, одягу й іншого майна або засобів, на які потерпілий має передбачені законом права, що може призвести до його смерті, викликати порушення фізичного або психічного здоров’я.

Психологічне насильство – дія одного члена сім’ї на психіку іншого члена сім’ї шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно викликається емоційна непевність, нездатність захистити себе, і може наноситися або наноситься шкода психічному здоров’ю.

 

Запам’ятайте,сигналом для вас можуть стати жестикуляційні замахи,вбивство або вивезення з дому домашніх тварин, насильство щодо дітей, вчинення невдалих спроб суїциду(як різновид маніпуляції), спроби задушити вас тощо.

Не слід чекати поки словесні погрози переростуть в психологічний тиск і фізичне насильство Якщо ви зазнали будь-якого з видів насильства або розумієте, що існує загроза його скоєння, пам’ятайте  найголовніше правило – НЕ МОВЧАТИ!

Розкажіть рідним, друзям, сусідам або колегам про такі факти. Попередьте їх про можливу небезпеку та попросіть про допомогу.

 

Якщо у вас не має можливості розповісти про насильство знайомим, то Ви завжди можете звернутися на гарячу лінію 0 800 500 335 або 116 123 (короткий номер) з будь-якого телефону по всій території України. Лінія є безкоштовною, анонімною та конфіденційною. Тут вам порадять, що робити у вашій конкретній ситуації в конкретний момент.