Будь пильним, дотримуйся пожежної безпеки!

пожежна безпека

Дотримання заходів щодо забезпечення пожежної безпеки є актуальним завданням для будь-якого об’єкта житлової, торгової чи промислової нерухомості – будь-яку екстрену ситуацію набагато краще запобігти, ніж боротися з її наслідками. Ефективна профілактика дозволяє не тільки зберегти майно від псування, але і зберегти людські життя.

Профілактичні заходи протипожежної безпеки є одним з пріоритетів державної програми з ліквідації надзвичайних ситуацій. З цією метою держава активно розвиває і вдосконалює законодавчі норми і вимоги, що висуваються до об’єктів нерухомості різного функціонального призначення.

Дотримання норм протипожежної безпеки, що включає в себе регулярні перевірки об’єктів нерухомості, контроль навчання персоналу запобігання загоряння та ліквідації наслідків пожеж, розробка, впровадження та контроль технічних способів забезпечення безпеки. Ці заходи дозволяють знизити втрати від виникнення надзвичайних ситуацій і зберегти людські життя.

Основні причини виникнення пожеж в промислових і житлових будівлях і спорудах пов’язані з так званим «людським фактором». Перш за все, це куріння в місцях, не призначених для цього, спалювання сміття і відходів життєдіяльності, помилки в експлуатації промислового устаткування, газових мереж і електричних пристроїв, навмисні підпали. Крім людського фактора до появи вогнищ загоряння і задимлення призводять самозаймання обладнання, матеріалів і речовин, блискавки та інші фактори ризику.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про пожежну безпеку» забезпечення пожежної безпеки підприємств, установ та організацій покладається на їх керівників, уповноважених ними осіб.

Обов’язки підприємств, організацій, установ щодо забезпечення пожежної безпеки викладені у статті 5 Закону України «Про пожежну безпеку».