Проект “Створення Центру української культури та етнографії “Оберіг Студеної Води” ГО “Довіра-1″ і Молодіжного Активу Розвитку Житомирщини став переможцем у загальнодержавному конкурсі Малі міста – великі враження”, який проводиться під егідою Прем’єр-міністра України.
Ідея проекту полягає у створенні культурного осередку “Оберіг Студеної Води” у селі Студениця Глибочицької ОТГ. Це спрямовано на відродження, вивчення, популяризацію, забезпечення спадкоємності прадавніх українських культурних і духовно-матеріальних цінностей та культурної самобутності, що розвивалася в українському селі до 1900-х років. Організаторам вдалося зберегти традиції і зібрати унікальні речі яким по 150-200 років.
Ініціатори та організатори: Валентина Радкевич та Віталій Сівко.
Планується, що, з нагоди відкриття Центру української культури та етнографії “Оберіг Студеної Води”, 28 серпня у Студениці проведуть всеукраїнський фестиваль. Окремо виставлять на ньому ляльки-мотанки з усієї України.
Прийом заявок для участі у Всеукраїнському конкурсі “Малі міста – великі враження” завершився у кінці травня. На конкурс надійшла 181 заявка, 12 з яких – з Житомирської області. Про це повідомляють в Офісі реформ Житомирського РВ АМУ.
“Асоціація міст України підтримує проект “Малі міста – великі враження” і в цьому році ми надавали консультативну підтримку місцевим радам у підготовці заявок на конкурс. Тішить, що громади Житомирщини більш активні: якщо минулого року наша область представила 8 проектів, то цього року вже 12. Усі вони пройшли експертизу та допущені до голосування, а отже заявки написані якісно, з дотриманням усіх вимог конкурсу. Невеликі громади мають шанс отримати фінансову підтримку та продемонструвати світові власний культурний потенціал”, – зазначила виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська.
Даний конкурс проводиться вдруге. Минулого року свої сили у національному конкурсі спробували Андрушівка, Баранівка, Коростень, Новий Завод, Овруч та Олевськ, а проект Коростишівської міської ради «Перлина художнього каменярства» (Парк – купальня садиби графа Олізара) потрaпив до фінaлу конкурсу.
Цьогорічній конкурс проходить під гаслом “Дивись, Україно!”. Перемога у конкурсі – це можливість громади отримати до 5 млн грн з державного бюджету на реалізацію проекту. Загалом для підтримки проектів цьогоріч виділено 50 мільйонів гривень, що дозволить реалізувати близько 100 культурно-мистецьких подій у невеликих містах.
Реалізація проекту здійснюється на засадах співфінансування з державного бюджету на рівні не більше ніж 70% загальної вартості проекту, з місцевих бюджетів та/або з інших джерел, не заборонених законодавством, – на рівні не менше ніж 30 %.
Очікувана сума коштів з державного бюджету становить:
– для «малих» проектів – від 100 000 до 250 000 гривень;
– для «середніх» проектів – від 250 001 до 1 000 000 гривень;
– для «великих» проектів – від 1 000 001 до 5 000 000 гривень.