14 грудня 1986 року було офіційно повідомлено про завершення будівництва і прийняття в експлуатацію комплексу захисних споруд над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Рівно через 20 років ця дата стала Днем ушанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які ціною надзусиль змогли зупинити невидимого ворога та врятувати Україну і світ від радіаційного забруднення.
З перших днів катастрофи до ліквідації її жахливих наслідків було залучено тисячі фахівців різних професій – пожежних, інженерів, енергетиків, будівельників, медиків, військових. Серед тих, хто не тільки за наказом, а й за покликом серця приборкував «мирний» атом, який вирвався з-під контролю, було чимало і наших земляків.
Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів. З почуттям глибокої шани низько вклоняємося перед тими, хто віддав життя та здоров’я у боротьбі з некерованою ядерною стихією.
Сьогодні щитом Чорнобильської АЕС стали наші героїчні захисники, які чинять відчайдушний спротив російському вторгненню та виборюють Перемогу у нічим не спровокованій війні.
Україна, як ніхто інший, знає ціну радіаційної безпеки. Нехай ніколи не повторяться жахіття наймасштабнішої техногенної катастрофи ХХ століття, а ті сумнопам’ятні події навчать нас цінувати людське життя, спокій, мир.
З повагою
начальник Житомирської районної
військової адміністрації
Юрій ТАРАСЮК