Немає жодного сумніву в тому, що письменність має важливе значення для населення Землі. Саме грамотність допомагає дітям, молоді, дорослим засвоїти найважливіші життєві навички, які дають можливість гідно протистояти життєвим викликам.
Рівень грамотності в розвинутих країнах високий — в середньому 99,2%. В Україні, за даними ООН, він становить 99,8%. Грамотність зазвичай сприймається нами як щось належне, тому важко уявити, що майже одна шоста від загалу землян неграмотні – 860 мільйонів, це вражаюча цифра! З них – 100 мільйонів дітей, які ніколи не сиділи за партами, не тримали в руках книгу та, найстрашніше, залишилися на узбіччі цивілізації.
Щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми та сприяти її подоланню, за ініціативою ЮНЕСКО було засновано Міжнародний день грамотності, який відзначається щороку 8 вересня.
Дата вибрана не випадково. За рік до цього в Тегерані відбулася Всесвітня конференція міністрів освіти з ліквідації неграмотності, яка й рекомендувала активізувати зусилля суспільства з поширення грамотності серед населення Землі.
Вчитися, саморозвиватися потрібно все життя, постійно, скільки років Вам не було, бо інакше через свою некомпетентність і неспроможність Ви не зможете претендувати на гарну роботу, заробіток, грамотно вирішувати побутові проблеми, питання здоров’я, відпочинку, домашнього ремонту, використання комп’ютерних технологій тощо.
Знайте та поважайте рідну мову, пишіть і говоріть грамотно, адже грамотність є необхідною умовою соціального росту і розвитку особистості. Бути грамотним – модно!