Поліція закликає бути обережними під час віртуальних покупок

Стопшахрайство

Лише упродовж однієї доби, 8 серпня, в Житомирському районному управлінні поліції зареєстровано три випадки шахрайства під час купівлі чи продажу товарів на торговельних платформах. Загалом містяни віддали ошуканцям близько 15 тисяч гривень.

19-річна житомирянка, купуючи мобільний телефон на одному з сайтів, увела всі дані своєї банківської картки, перейшовши за посиланням, яке надіслав продавець в особистих повідомленнях. Як результат – ні телефону, ні 8 тисяч гривень на рахунку.

40-річний містянин хотів купити собаку за оголошенням, знайденим на віртуальній торговельній платформі. А 34-річний житель обласного центру шукав для купівлі генератор. Чоловіки погодилися на умови продавців та переказали близько 4 тисяч гривень кожен як передоплату. Замовлених товарів вони так і не отримали.

Нині в усіх випадках поліцейські розпочали кримінальні провадження, у межах яких і встановлюють причетних до правопорушень. Правова кваліфікація вказаних діянь – ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Водночас правоохоронці вкотре закликають громадян дбати про збереження власних коштів, здійснюючи будь-які фінансові операції в інтернет-мережі.

Для цього варто дотримуватися низки простих правил:

– не контактуйте з неперевіреними віртуальними продавцями (звертайте увагу на спеціалізовані рейтинги та відгуки користувачів);

– для захисту своїх коштів користуйтеся послугою доставки з післяплатою, чи послугою «захищеної оплати»;

-не переходьте за посиланнями для проведення оплати товару, надісланими в особистих повідомленнях.

Будьте обачними і під час продажу товарів у мережі. Запам’ятайте, що єдина інформація, яку ви можете надати покупцю – номер банківської картки.

Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.

Житомирське районне управління поліції