За рішенням Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 2007 року щорічно 15 вересня світ відзначає Міжнародний день демократії, який був встановлений з метою пропагування та дотримання принципів демократії.
Відзначення цієї дати – ще один привід звернути увагу на стан демократії у світі та сприяти підвищенню поінформованості громадськості.
Слово «демократія» походить від двох старогрецьких слів, що позначають «народ» і «влада», і традиційно перекладається як «влада народу». Під цим терміном мається на увазі політичний режим, в основі якого лежить метод колективного прийняття рішень з рівним впливом учасників на результат процесу або на його істотні стадії.
Зараз демократію відносять до основних і універсальних суспільних загальнолюдських цінностей. Вона є фундаментом для побудови принципів всіх провідних держав, співтовариств, союзів і федерацій, а також лежить в основі Організації Об’єднаних Націй.
Демократія – це не тільки мета, а й процес, і тільки за повної участі та підтримки міжнародної спільноти, державних органів влади, суспільства й окремих громадян ідеали демократії можна здійснити для кожної людини в кожному куточку світу.