Шановні мешканці району!
35 довгих років відділяє нас від тієї вікопомної трагічної дати, що розділила життя та долі мільйонів людей на «до» і «після». Аварія на Чорнобильській АЕС залишається важкою спадщиною майбутнім поколінням не тільки України, а й багатьох держав. Знадобиться не одне століття, щоб наша земля загоїла рани після найбільшої за всю історію ядерної енергетики техногенної катастрофи.
Наслідки Чорнобильського лиха могли б бути ще більшими і масштабнішими, якби тоді, з перших хвилин аварії, у двобій з мирним атомом, що вийшов з-під контролю, не вступили тисячі людей – пожежників, персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, медиків… Чимало наших земляків у пекельні квітневі дні 1986 року ризикували своїм життям та здоров’ям, працюючи в 30-кілометровій зоні, аби зупинити розповсюдження радіації. Подвиг цих людей назавжди вписано до літопису людського героїзму, мужності та жертовності.
26 квітня, у Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф, ми низько схиляємо голови перед безприкладним людським подвигом, сердечно дякуємо рятівникам за чесно виконаний громадянський обов’язок. Соціальний захист, допомога ліквідаторам та їхнім сім’ям залишається одним із головних завдань органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Бажаю краянам міцного здоров’я, оптимізму, родинного тепла. Нехай ніколи не повториться подібна трагедія, а стане пересторогою для нинішнього та прийдешніх поколінь. Бережімо і цінуймо землю, мир, спокій та людське життя!
З повагою
голова Житомирської районної
державної адміністрації
Юрій ДЕНИСОВЕЦЬ