Служба зайнятості – ровесниця незалежної України і переживала з нею всі радощі і труднощі. Вона пройшла чималий шлях трансформації від біржі до сервісної установи, змінювалась, розвивалась, покращувала умови обслуговування та впроваджувала нові технології надання послуг. Все це – аби стати більш дієвими помічниками своїм клієнтам.
Підсумок діяльності служби зайнятості на Житомирщині за три десятиліття – це працевлаштовані майже 750 тисяч земляків. А кількість тих, хто скористався послугами, вже перевищила загальну чисельність населення області. Тобто багатьом служба зайнятості неодноразово допомагала знаходити роботу.
Окрім того, 195 тисяч клієнтів з допомогою служби працювали на тимчасово створених робочих місцях, 114 тисяч безробітних здобули нову професію або перекваліфікувалися, близько 18 тисяч «проблемних» з точки зору працевлаштування наших клієнтів отримали гарантовану зайнятість терміном до двох років за рахунок фінансової підтримки роботодавців, понад 12 тисяч безробітних одержали стартовий капітал для відкриття власної справи. А близько півмільйона шкільної молоді отримали фахові консультації з тестуванням для професійного самовизначення.
Справжнім випробуванням став 2020-й рік. Зупинка діяльності підприємств та бізнесу через карантинні обмеження призвела до збільшення числа вивільнених або частково безробітних жителів області. Служба зайнятості оперативно зреагувала на ситуацію, запровадивши онлайн-реєстрацію й дистанційну комунікацію з клієнтами. Послугами зі сприяння працевлаштуванню цьогоріч користувалися понад 75 тисяч земляків, з яких близько 33 тисячі отримали роботу.
У період карантину служба зайнятості виступила головним реалізатором урядової програми підтримки бізнесу, який постраждав від дії обмежень. Понад 870 роботодавців та 4700 ФОПів змогли отримати фінансову допомогу для збереження робочих місць. Загальна сума виплат вже перевищила 70 млн грн.
Як бачимо, служба зайнятості дотична до всіх процесів, які відбуваються в державі, і в області зокрема. Її роль у розвитку економіки та підтримці розвитку місцевого самоврядування – дуже вагома.І 30-річний досвід підтверджує: у тісній взаємодії з владою на всіх рівнях, роботодавцями, профспілками та соціальними партнерами служба здатна справитися з усіма викликами.