Проведено семінар учителів української мови й літератури

cемінаросвіта

25 лютого на базі Іванівської  ЗОШ  І-ІІІ ступенів проведено семінар учителів української мови й літератури.

Темою для розгляду стало питання «Виховання національної самосвідомості як складова формування особистості школяра у позакласній роботі з української мови і літератури», вчителі – філологи поділилися досвідом роботи із системою організації та проведення позакласної роботи у закладах освіти.

Методист районного методичного кабінету Сатановська В.А. вказала на важливість позакласної роботи з предметів, як обов’язкової складової освітнього процесу. Вона детально проаналізувала виконання учасниками завдань ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, а також результативність участі школярів району у ІІ та ІІІ етапах по закладах освіти.

Навчальні заклади, учні яких стали переможцями та призерами районного етапу: Новогуйвинська – 4 призових місця та Озерненська гімназії – 1  призове місце, Барашівська – 2  призових місця,   Коднянська,  Сінгурівська ЗОШ І-ІІІ ст.,  по 1 призовому місцю.

Варто відмітити, що із 5 учнів, які представляли район на ІІІ етапі Всеукраїнської  учнівської  олімпіади із української мови та літератури, що проходив 20 січня 2019 року,  двоє стали призерами, отримавши диплом ІІ ступеня ( 3 місце) – Глухова Анна, учениця 8 класу Новогуйвинської гімназії  (вчитель Ярошенко О.Ф.), диплом ІІІ ступеня, це  учениця 9  класу Новогуйвинської гімназії Павленко Оксана (вчитель Шевчук В.А.).

Стабільно високі результати впродовж двох років дають вчителі Барашівської ЗОШ І-ІІІ ст. – Середюк В.В., Новогуйвинської гімназії – Ярошенко О.Ф., Шевчук В.А., Дем’янчук І.М.; Озерненської гімназії – Прилипко О.О.

Вчителі Іванівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Палій Н.М., Добровінська М.Ф., Козінська С.М. ознайомили із системою позакласної роботи із предметів  у закладі освіти, а саме: формування патріотичної свідомості школярів у позаурочній виховній діяльності з української мови і літератури.

Використання методу проекту в організації позакласної роботи з української мови й літератури національно-патріотичного спрямування  цікаво й змістовно донесла до учасників вчитель Новогуйвинської гімназії  Шевчук В.А., запросивши до участі у діалозі присутніх. Насамкінець Валентина Андріївна запропонувала для перегляду відеоролик, знятий її вихованцями.

Роль кабінету української мови і літератури у формуванні національно свідомої особистості на уроках та у позаурочний час висвітлила у своєму виступі Міненко С.М., учитель Левківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Під час проведення майстер-класу з моделювання фрагментів позакласних заходів, який провела Палій Н.М. учасники семінару відпрацьовували навички конструювання різних форм позакласної роботи .

Підсумком семінару стала літературно-музична композиція,  представлена учнями Іванівської ЗОШ І-ІІІ ст., за творами Лесі Українки, день народження якої ми відмічаємо саме сьогодні.