Децентралізація: Як після місцевих виборів розвиватимуться новостворені громади – розмова з В’ячеславом Негодою

децентралізація

Як пройшли місцеві вибори і як після них розвиватимуться новостворені громади, у тому числі – поліетнічні. 

 

Про це  йшла мова в ефірі програми «Сьогодні: Ввечері» Українського радіо, створеної за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».

 

Гість у студії – В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій.

 

Телефоном до розмови долучилися:

 

  • Дмитро Тужанський, голова комітету виборців Закарпаття,
  • Петро Брижак, депутат Сторожинецької міської ради Чернівецької області,
  • Вікторія Кізман, в. о. старости села Павшино Мукачівської ОТГ Закарпатської області.

«Через рік-два після цих місцевих виборів Україна має змінитися на краще. Для цього ми заклали фундамент – 1469 новостворених рівних у своїх правах громад і 136 нових районів мають сформувати спроможну систему управління на місцях. Саме в громади – туди, де люди отримують більшість послуг, – зараз переходять повноваження і ресурси. І в першу чергу з місцевої влади люди вимагатимуть тепер змін на краще. А коли спроможна обрана людьми влада настільки близько до виборців, ці зміни не забаряться», – вважає В’ячеслав Негода.

Більше коментарів учасників про те, чому навіть чинні депутати Верховної Ради балотувалися на місцевих виборах, чому поліетнічність громад – це можливості, а не загрози, які законопроекти мають ще прийняти народні депутати для продовження децентралізації і чому робити це треба швидко – у запису розмови: