З 2002 року в усьому світі 25 травня з ініціативи Міжнародного центру пошуку зниклих та експлуатованих дітей відзначають Міжнародний день зниклих безвісти дітей. Офіційний символ цього дня – зображення квітки незабудки.
Сьогодні проблема зникнення дітей торкається кожної країни світу, у тому числі й України. В групі ризику перебувають діти підліткового віку, адже саме у цей час відбуваються як фізичні зміни в організмі, так і психологічні. Діти такого віку дуже вразливі, оскільки ще не можуть обʼєктивно оцінювати ризики своїх дій. Підлітки шукають підтримки та розуміння, можуть піддаватися негативному впливу з боку інших: однолітків, дорослих, телебачення та Інтернету.
Часто причиною зникнень є складні стосунки з батьками через те, що діти втікають з дому, аби довести свою незалежність та самостійність. Проте часто зникнення дитини відбувається проти її волі, шляхом насильницьких дій. Нерідко це закінчується насильницькою смертю дитини, торгівлею людьми чи людськими органами, зґвалтуванням.
За даними Національної поліції України, близько 90% зниклих дітей вдається знайти протягом першої доби. Але у протилежному випадку існує висока ймовірність того, що дитина стала жертвою насильства чи злочину.
Більше про службу розшуку дітей в Україні можна дізнатись за посиланням.