Житомирський район долучився до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

У період цієї акції, з 25 листопада по 10 грудня включно, щорічно вся міжнародна спільнота – тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднавчої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

3 грудня в малій залі засідань районної ради Житомирським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено круглий стіл на тему «Насильство в сім’ї та заходи його попередження».

Директор центру Колокольцева В.П., керівник апарату райдержадміністрації Гречко О.Б., заступник начальника управління, начальник відділу сімейної політики та соціально-трудових відносин управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Грицанюк І.В. наголосили на необхідності комплексного підходу до вирішення проблеми насильства щодо жінок в Україні та безпосередньо у районі.

При райдержадміністрації діє постійна комісія з питань координації дій попередження насильства в сім’ї та підтримки сімей, які опинились в складних життєвих обставинах.

Представник поліції Демидюк С.А. розповів про правову відповідальність за скоєння домашнього насильства та насильства за ознакою статі, а про організацію надання юридичних консультацій потерпілим від насильства надав інформацію директор Центру безоплатної вторинної правової допомоги Коваль О.В.

Учасниками круглого столу були також  начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Присяжнюк О.О., головний спеціаліст  служби Менська І.В. та методист відділу освіти, національно-патріотичного виховання, молоді та спорту райдержадміністрації Радченко О.В., які розповіли про проведені заходи щодо запобігання насильства та формування ненасильницьких моделей поведінки серед дітей.

Фахівець із соціальної роботи ЖРЦСССДМ Шевчук О.С. презентувала роботу центру у наданні соціальних послуг сім’ям, особам, які опинились в складних життєвих обставинах, у результаті насильства.

Учасники круглого столу домовились про подальшу співпрацю задля підвищення нетерпимості суспільства до домашнього та гендерно зумовленого насильства та упередження у його наслідків.