Війна не перенесла «на потім» питання безбар’єрності в різних аспектах життя нашого суспільства, а тільки додала йому актуальності й нового значення, – Олександр Хомич

безбар'єрність

Безбар’єрність – не тільки про людей з інвалідністю, це про кожного з нас. Це можливість вільно та безпечно пересуватися населеним пунктом, безперешкодний доступ до інтернету, навчання незалежно від віку чи стану здоров’я, рівне право на працевлаштування у чоловіка і жінки чи людей старшого віку тощо.

Саме темі безбар’єрності в Україні була присвячена перша панельна дискусія конференції, проведеної  в Житомирі. Такі заходи за ініціативи першої леді України Олени Зеленської проходять зараз по всій країні. До конференції, яка відбулася за участю керівництва Житомирської ОВА, народних депутатів України, громадськості, долучився начальник Житомирської районної військової адміністрації Олександр Хомич.

«Війна не перенесла «на потім» питання безбар’єрності в різних аспектах життя нашого суспільства, а тільки додала йому актуальності й нового значення. Сьогодні одним із пріоритетів роботи місцевого самоврядування, органів виконавчої влади має стати  створення безбар’єрного простору, зокрема і в освіті, комфортного для всіх, а не тільки для маломобільних груп», – зазначив Олександр Хомич.

Йдеться про організацію безпечного освітнього середовища у закладах освіти в умовах воєнного стану, забезпечення рівних можливостей доступу до якісної освіти  дітей, які потребують особливих умов навчання та виховання. В інклюзивних класах, створених у більшості навчальних закладів району, учні засвоюють нові форми поведінки, комунікації, вчаться виявляти активність, приймати самостійні рішення. У таких освітніх закладах функціонують кабінети психологічної корекції, логопедичні кабінети, куточки сенсорики і т. п.

Попри виклики сьогодення, робота щодо створення безбар’єрної інфраструктури та інклюзії в школах району триває.