Про результати діяльності робочої групи з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення за 8 місяців 2020 року

легалізація праці

На виконання завдань, щодо зайнятості населення, зниження безробіття, реалізації конституційних прав громадян на працю та на гідну оплату праці, з метою вдосконалення роботи  щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення та на виконання розпорядження голови Житомирської облдержадміністрації від 22.05.2020  № 324 «Про заходи щодо легалізації трудових відносин, забезпечення мінімальних гарантій з оплати праці, підвищення рівня заробітної плати» та розпорядження голови Житомирської райдержадміністрації від 06.08.2020 № 226 «Про заходи щодо легалізації трудових відносин, забезпечення мінімальних гарантій з оплати праці, підвищення рівня заробітної плати» членами робочої групи спільно з представниками інших контролюючих органів проводились  рейди-обстеження з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення по суб’єктах підприємницької діяльності, які працюють в різних галузях економічної діяльності та використовують працю найманих працівників.

Враховуючи запровадження особливого режиму роботи органів державної влади, на період карантинних заходів, що визначені  Постановою  Кабінету  Міністрів  України  від  11 березня  2020  року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19»  робочою групою з питань детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості населення, впродовж 8 місяців  2020 року було проведено обстеження стану дотримання норм трудового законодавства в суб’єктах господарювання, які здійснюють свою діяльність на територіях населених пунктів Станишівської, Оліївської, Тетерівської, Глибочицької об’єднаних територіальних громад, Новогуйвинської селищної ради  та с. Садки, с. Березівка, с. Нова Рудня, с. Буймир, с. Нова Василівка, с. Кам`янка, с. Левків, с. Іванівка, с. Троянів, с. Висока Піч, с. Кодня .

Здійснено 32 виїзди робочої групи та проведено обстеження  300 суб’єктів господарювання, легалізовано працю 98 осіб, з них оформлені як наймані працівники  –  9 осіб,  залучено до державної реєстрації –  89 осіб.

За результатами проведеної роботи було виявлено низку порушень. Зокрема, 2 підприємця працювали без дозвільних документів, 18 без  оформлення трудових відносин з найманими працівниками,1 підприємець не допустив робочу групу до обстеження (с. Буймир). Суб’єктам  господарської  діяльності, у яких виявлено порушення, надано час для усунення недоліків, а їх діяльність взято під контроль  робочої  групи.

Робочою групою постійно проводиться роз’яснювальна робота з  суб’єктами господарювання стосовно належного оформлення трудових відносин з працівниками та штрафних санкцій, накладення яких можливе у разі порушення даних вимог.