Про порядок призначення житлової субсидії на опалювальний період

Громадянам, які отримували житлову субсидію з травня 2020 р., надання субсидії на період з жовтня 2020 р. по квітень 2021 р. управлінням праці та соціального захисту населення проводиться в автоматичному режимі, без звернення громадян, в тому числі домогосподарствам, яким вона призначена, як виняток, за рішенням комісії. В такий спосіб призначається житлова субсидія на опалювальний сезон домогосподарствам, в яких на літній період розмір житлової субсидії за розрахунком склав «0». В період з 16 жовтня 2020 р. по 15 квітня 2021р. розрахунок субсидії проводитиметься з врахуванням опалення житлових приміщень в межах встановлених соціальних нормативів.

Для осіб, які за призначенням житлової субсидії звертаються вперше необхідно подати структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи – за фактичним місцем проживання) наступні документи:

  • заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі за формою, встановленою Мінсоцполітики;
  • декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики;
  • договір наймання (оренди) житла (у разі наявності);
  • копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (у разі наявності);
  • довідки про доходи, у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру.

Звертаємо увагу, що в разі звернення особи за первинним призначенням житлової субсидії протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону, субсидія призначається з початку сезону.

Право на отримання житлової субсидії мають особи, чиї витрати на оплату житлово – комунальних послуг у межах соціальної норми житла, соціальних нормативів житлово-комунальних послуг перевищують розмір обов’язкового відсотку платежу. Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежать від сукупного доходу сім’ї .

При призначенні житлової субсидії з початку опалювального сезону враховується дохід членів домогосподарства за І і ІІ квартали поточного календарного року. У разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону – за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії. На період дії карантину розрахунок житлової субсидії проводиться з врахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів. Крім того залишився базовий відсоток плати за житлово-комунальні послуги – 15%.

Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995р. №848 (редакції постанови Кабінету Міністрів Украни від 14 серпня 2019р. №807) передбачені підстави при наявності яких субсидія не призначається, в тому числі на наступний період. Однією з підстав є наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних витрат, на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів громадян (340грн.) на день звернення для призначенням житлової субсидії. Разом з тим, особа може укласти договір з надавачем послуг, з оплати якої виникли борги (в разі, якщо немає можливості погасити одноразово) на предмет реструктуризації заборгованості на певний період, що в свою чергу надасть їй право отримувати з початку опалювального сезону субсидію у безготівковій грошовій формі шляхом перерахування коштів до АТ «Ощадбанк» з подальшим перерахуванням житлово-комунальним підприємствам.

З урахуванням конкретних обставин, що склалися у домогосподарстві, чинним законодавством, з метою забезпечення державною підтримкою найбільш вразливих категорій населення, як виняток, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії. Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2020р. №247 «Про особливості надання житлових субсидій», передбачено на період карантину додаткові заходи щодо соціального захисту осіб, яких звільнено з роботи в зв’язку з карантином. Для отримання житлової субсидії їм необхідно зареєструватися в службі зайнятості для отримання статусу безробітного. При розрахунку житлової субсидії до їхнього доходу враховуватиметься допомога по безробіттю, без врахування заробітної плати, яку вони отримали за попереднім місцем роботи.

Для упередження надміру нарахованих сум житлових субсидій громадяни зобов’язані протягом 30 календарних днів повідомити про всі зміни, які впливають на розмір субсидії та право на її отримання, зокрема зміни в складі сім’ї, в складі зареєстрованих у житловому приміщенні, зміни соціального статусу як членів домогосподарства, так і членів їх сімей, тощо.

Також необхідно повідомити про наявність транспортного засобу, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років ( крім мопеда та причепа). У разі придбання або набуття права власності в інший спосіб житлового приміщення, транспортного засобу, земельної ділянки на суму, що перевищує 50 тис.грн., якщо придбання відбулось протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії.

Для отримання більш детальної інформації звертатись за телефонами управління праці та соціального захисту населення Житомирської районної адміністрації 47-50-34, 47-50-54

Належним чином заповнені та підписані бланки можна:

  • надати уповноваженій особі територіальної громади, сільської (селищної)рад.
  • надіслати на поштову адресу управління (м. Житомир, вул. Б.Тена, 16);
  • кинути у скриньку (м. Житомир, вул. Б.Тена, 16);
  • подати через сайт Міністерства соціальної політики (за наявності кваліфікованого електронного підпису);