Одразу три об’єднані громади Житомирського району затвердили перспективні плани розвитку на 2019-2021 роки

ОТГперспективи

22 лютого жителі Станишівської, Тетерівської та Глибочицької ОТГ затвердили перспективи розвитку відповідних територій на найближчі три роки.

Обговорення планів пройшло в рамках виїзних засідань Ради регіонального розвитку при Житомирській облдержадміністрації, які відбулися цього дня в Станишівці, Тетерівці та Глибочиці під головуванням очільника ОДА Ігоря Гундича.

У ході засідань було заслухано інформацію І. Гундича про підсумки впровадження реформи децентралізації в області у 2015-2018 роках та перспективний план розвитку Житомирщини на 2019-2021 роки.

Голова ОДА наголосив, що перспективні плани розвитку кожної громади дають можливість створити та затвердити реальний план розвитку всієї області.

«Чітко розумію, що тут зібралися люди, які взяли активну участь у процесі об’єднання громади. Видно, що вдалося зробити багато. Адже після процесів децентралізації, які розпочалися в країні, органи місцевого самоврядування змогли отримати ті фінансові ресурси, яких раніше жоден сільський бюджет не мав. Так область за три роки отримала інфраструктурну субвенцію на об’єднані територіальні громади – понад 350 млн грн», – сказав Ігор Гундич. За його словами, За словами обраний шлях децентралізації дав поштовх до розвитку громад. ОТГ отримали фінансову можливість приймати рішення щодо того що, коли і де робити. «За останні три роки ми змогли розпочати одну з найвдаліших реформ в країні. Це той фундамент, на якому можна будувати єдину соборну європейську державу», – наголосив Ігор Гундич.

З інформацією про підсумки соціально-економічного розвитку громад, якісні показники впровадження реформи децентралізації та перспективний план розвитку громад на 2019-2021 роки виступили сільські голови – Юрій Матвійчук, Валентина Ільницька та Сергій Сокальський відповідно.

Станишівська ОТГ у 2019-2021 реалізовуватиме такі проекти розвитку, як ремонти доріг; будівництво дошкільного навчального закладу «Малятко» в с. Станишівка; будівництво амбулаторій в с. Піски та с. Станишівка; будівництво спортивних майданчиків зі штучним покриттям в селах Піски, Лука, Слобода-Селець; придбання шкільного автобуса; облаштування медіатеки у с. Зарічани; будівництво спортивної зали у Зарічанській ЗОШ; будівництво будинку культури у с. Лука; реконструкція Луківької ЗОШ І-ІІІ ст.; реконструкція вуличного освітлення.

У перспективному плані розвитку на 2019-2021 роки в Тетерівській ОТГ визначили такі об’єкти: капітальний ремонт доріг: вул. Вишнева та вул. Партизанська в с. Тетерівка, вул. Кооперативна в с. Буки, під’їзд до с. Буки; реконструкція-термомодернізація Денишівської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. В.Г. Бондарчука; шкільні кабінети (с. Тетерівка та с. Дениші); реконструкція вуличного освітлення в с. Буки, Нова Рудня, Тригір’я.

Серед нових «символів» змін, що увійшли до перспективного плану розвитку Глибочицької ОТГ на 2019-2021 роки, серед іншого капітальний ремонт доріг: між селами Гадзинка-Нова Вигода та Київ-Чоп (під’їзд до Житомира), поточний ремонт доріг Студениця-Городенка та Студениця-Руденька; реконструкція (ефективна термомодернізація) із встановленням сонячної електростанції Глибочицького ліцею; будівництво спортивних майданчиків із штучним покриттям в с. Глибочиця, Березина, Гадзинка, Студениця, Кмитів, Великі Кошарища; кабінет хімії, біології, географії, фізики, математики для Глибочицького ліцею; придбання сміттєвоза та майданчиків із контейнерами для збору ТПВ.

В усіх громадах після жвавого обговорення плани розвитку було погоджено, а їх основні положення будуть враховані при затвердженні обласного плану, яке заплановане на 11 березня 2019 року.