До уваги отримувачів житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг!

субсидії

З 01.10.2020 р. на опалювальний період будуть автоматично розраховані житлові субсидії ВСІМ одержувачам, яким була призначена субсидія з 01.05.2020 р. (в тому числі особам, яким на літній період сума субсидії становила 0 грн.).

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг з постачання теплової енергії, постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії  для централізованого, автономного та індивідуального опалення в опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

За призначенням житлової субсидії з жовтня мають звернутись (подати нові заяву та декларацію) категорії:

  • особи, якимсубсидія була припинена (в тому числі по заяві особам, які на літній період переходили на пільги);
  • якщо відбуласьзміна складу зареєстрованих осіб;
  • якщо відбулисьзміни у складі сім’ї (сімейному стані) члена домогосподарства;
  • орендарям, в яких закінчився термін оренди житлового приміщення;

Бланки заяв та декларацій для призначення субсидії, роз’яснення та зразки їх заповнення можна знайти на сайті Міністерства соціальної політики https://www.msp.gov.ua, в уповноважених осіб територіальних громад, сільських (селищних) рад.

Належним чином заповнені та підписані бланки можна:

  • надіслатина поштову адресу управління (м. Житомир, вул. Б.Тена, 16);
  • кинути у скриньку(м. Житомир, вул. Б.Тена, 16);
  • подати через сайт Міністерства соціальної політики(за наявності кваліфікованого електронного підпису);
  • надати уповноваженій особі територіальної громади, сільської (селищної) рад.

Перевірити стан субсидії Ви можете в  Єдиному державному реєстрі отримувачів субсидії Міністерства соціальної політики https://subsidii.ioc.gov.ua/

З 1 серпня 2020 року в Україні відкрито ринок природного газу для побутових споживачів, що надає можливість громадянам самостійно обирати постачальника газу.

Для розрахунку розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, щомісяця управління праці та соціального захисту населення отримує від виконавців послуг відомості про забезпеченість громадян послугами та про розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги, у тому числі постачання та розподіл природного газу.

Зазначені відомості отримуються управлінням праці та соціального захисту населення на підставі отриманої від пільговиків та отримувачів житлових субсидій інформації про набір отримуваних ними житлово-комунальних послуг, а також про дані підприємств – надавачів цих послуг (назва, код ЄДРПОУ, номер особового рахунку тощо).

Своєчасне надання громадянами інформації управлінню праці та соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг забезпечить актуальний та правильний розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

З огляду на зазначене, з метою своєчасного та в повному обсязі надання громадянам передбачених законодавством соціальних гарантій, звертаємося з проханням до пільговиків та отримувачів житлових субсидій в найкоротші терміни повідомляти органи соціального захисту населення про зміну виконавців житлово-комунальних послуг, зокрема постачальника природного газу для побутових потреб.

Додатково повідомляємо про зміни в Порядку призначення житлових субсидій. Новою постановою уряду від 22.07.2020 № 632 затверджені нові правила обчислення житлових субсидій, а саме при розрахунку середньомісячного сукупного доходу громадян буде застосовуватись «Порядок обчислення середньомісячного  сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для всіх видів державної соціальної допомоги», що затверджений цією постановою.

Наголошуємо, що під дію нового розрахунку підпадають особи, які подали заяву на призначення житлової субсидії з 01.07.2020 року. Громадянам, житлову субсидію яким призначено з 01.05.2020 року розрахунок за новими правилами буде проведено під час автоматичного розрахунку на опалювальний період.

Для призначення субсидії при обчисленні середньомісячного сукупного доходу будуть, як і раніше, враховуватись доходи за наступні періоди:

  • за  III і IV квартали попереднього календарного року – у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;
  • за I і II квартали поточного календарного року – у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;
  • за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, – у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону.

До середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи, :

  • заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;
  • грошове забезпечення військовослужбовців;
  • пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;
  • стипендія, у тому числі із сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа);
  • соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, у тому числі житлова субсидія та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу;
  • допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;
  • грошові перекази, отримані із-за кордону, які перераховуються в національну валюту за офіційним курсом, встановленим Національним банком на останній день періоду, за який враховуються доходи;
  • інші доходи, відомості про які отримано від ДПС і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою.

Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений у таких розмірах мінімальної заробітної плати станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:

  • одного розміру мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку першої групи;
  • двох розмірів мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку другої групи;
  • трьох розмірів мінімальної заробітної плати — для платників єдиного податку третьої групи.

При цьому для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і є платниками єдиного податку першої — третьої груп, не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від провадження підприємницької діяльності, інформацію про які подано ДПС на запит органу соціального захисту населення. Система оподаткування та групи платників єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначаються станом на останній місяць періоду, за який враховуються доходи.